dofinansowany jest przez Unię Europejską
Projekt Český Tĕšín/Cieszyn INEurope dofinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014 – 2020. nr rej. CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_026/0001096
Tĕšín Cieszyn in Europe

Aktualności

Wizyty studyjne w projekcie

Kontynuujemy prace władz obu miast, przedstawicieli partnerów i ekspertów projektu „Cieszyn/Czeski Cieszyn. IN Europe”. Poszukujemy nowych wyzwań i inspiracji współpracy Cieszyna i Czeskiego Cieszyna w ramach Euroregionu Śląsk Cieszyński. Najpierw  czyniliśmy to podczas wizyty studyjnej do europejskiego dwumiasta Słubice i Frankfurt nad Odrą. Zapoznaliśmy się z podstawowymi zasadami współpracy obu miast oraz działalnością Euroregionu Pro Europa Viadrina. Gościliśmy w Collegium Polonicum oraz Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji sp. z o. o. Zaprezentowane zostały nam także szczegóły działania transgranicznej linii autobusowej 983, Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji oraz Polsko-Niemieckiej Informacji Turystycznej we frankfurckim Domu Bolfrasa.

Pięknie dziękujemy gospodarzom tych miast oraz dyrektorowi polskiej części Euroregionu Pro Europa Viadrina za przyjęcie i bardzo wartościowy i interesujący program.

Także podczas wizyty studyjnej na pograniczu słoweńsko-włoskim w Novej Goricy i Gorizzi szukalismy nowych inspiracji, przyglądaliśmy się dobrym praktykom i wymienialismy się doświadczeniem w działaniach transgranicznych. Dziękujemy!

skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy
* Pola obowiązkowe